Kraj

Płażyński uderza w Trzaskowskiego i Gronkiewicz-Waltz. “Odpowiadają za skażenie Wisły”

Gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński ocenił, że zarówno Rafał Trzaskowski, jak i Hanna Gronkiewicz-Waltz, wspólnie doprowadzili do skażenia Wisły.Polityk jednak “nie chce rozstrzygać, kto jest w tym przypadku bardziej winny” 

To skażenie, już jak wiemy z doniesień medialnych, dotarło również do zatoki bałtyckiej, co potwierdzają badania epidemiologiczne – powiedział przewodniczący klubu radnych PiS w Gdańsku.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Pomorski Sanepid na kąpielisku w gdańskich Stogach wykryto przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli. W związku z tym Inspektorat zaapelował o unikanie kontaktu z wodą pochodząca z Wisły oraz Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi, aż do miejscowości Mikoszewo zarówno w celach rekreacyjnych, jak i socjalno-bytowych.

Płażyński uważa, że za ten stan rzeczy odpowiadają władze Warszawy z Rafałem Trzaskowskim na czele, a także i jego poprzedniczka Hanna Gronkiewicz-Waltz. Gdański radny zaznaczył jednak, że nie zamierza wskazywać czy bardziej winny skażenia wód Wisły jest obecny czy poprzedni prezydent stolicy.

Przewodniczącego klubu radnych PiS w Gdańsku dziwi również bierna postawa środowisk ekologicznych, które w jego ocenie nie wydają się być zainteresowane sprawą, przypominając o ich ostatniej aktywności m.in. blokowania przez działaczy Greenpeace w porcie statku przewożącego węgiel do Mozambiku w związku z czym Morski Oddział Straży Granicznej zatrzymał dwie osoby.

 Dla nas to jest rzecz, oczywiście, niezrozumiała – powiedział Płażyński, który podziękował funkcjonariuszom za profesjonalną reakcję, jednocześnie uderzając w opozycję  – Tym razem atakują służby państwowe za to, że w sposób zgodny z prawem odpowiednio reagują na niebezpieczeństwa.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij