Kraj

Patryk Jaki: przyszły parlament będzie miejscem starcia cywilizacji

Przyszły parlament będzie miejscem starcia cywilizacji – powiedział w środę europoseł PiS Patryk Jaki, rozpoczynając w Szczecinie akcję “7 zobowiązań Nowego Pokolenia w Polityce”. Udzielił też poparcia kandydującemu z listy PiS radnemu miejskiemu Dariuszowi Mateckiemu.

“Zjednoczona Prawica jest kilka długości przed Koalicją Obywatelską, jeżeli chodzi o konkretne zapisy programu. Widać, że +hattrick Kaczyńskiego+ jest świetną propozycją, która trafia do Polaków” – powiedział w środę w Szczecinie Jaki.

Według niego “przyszły parlament będzie miejscem starcia cywilizacji”. “Napiera do nas taka lewacka ideologia z Zachodu. Jestem przekonany, że w przyszłym parlamencie, bez względu na to, jaki będzie wynik wyborów, będzie jeszcze większa presja na atakowanie tradycyjnych wartości patriotycznych, chrześcijańskich” – stwierdził europoseł. W jego ocenie “bardzo ważne jest”, aby w przyszłym parlamencie “znalazły się osoby, które nie będą bały się o tym mówić”.

Jaki powiedział, że przyjechał do Szczecina, aby zachęcić mieszkańców regionu do oddania głosu w wyborach parlamentarnych na Zjednoczoną Prawicę. Udzielił też poparcia startującemu z piętnastego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości radnemu miejskiemu Dariuszowi Mateckiemu.

“W przyszłym parlamencie są potrzebni ludzie odważni, którzy będą w stanie walczyć w tej wojnie cywilizacji, będą w stanie bronić tej tradycyjnej Polski, tych naszych tradycyjnych wartości. Dariusz Matecki – jestem przekonany – taką osobą będzie” – zapewnił Jaki. Dodał, że Matecki zgodził się podpisać deklarację “Nowego Pokolenia w Polityce”.

Deklaracja to siedem zobowiązań, których podpisanie Jaki zaproponował kandydatom do parlamentu. “Jeśli kandydat udowodni, że jest w swojej deklaracji wiarygodny i wcześniej aktywnie działał w tych sprawach, to będę go popierał we wszystkich swoich mediach społecznościowych” – napisał na swoim profilu facebookowym.

Kandydaci mają zadeklarować, że będą bronić rodziny i głosować “przeciwko wdrażaniu ideologii LGBT”, nigdy nie zagłosują “za roszczeniami żydowskimi – 447”, zawsze będą głosować za zaostrzeniem kar dla przestępców, a także przeciwko “przywróceniu przywilejów SB”, nigdy nie zagłosują za podwyższeniem podatków, będą natomiast zawsze przeciwni “przyjmowaniu nielegalnych migrantów”. Jeden z punktów brzmi: “będę miał dyżury dla ludzi również w internecie”.

“Z wielką radością podpisałem się pod deklaracją, pod siedmioma punktami młodego pokolenia i deklaruję po prostu ciężką pracę. Jeśli dostanę się do Sejmu, to będę tak ciężko pracować, jak dotychczas w radzie miasta, gdzie jestem w tej chwili autorem prawie połowy interpelacji, zapytań i wszystkich interwencji całej rady miasta” – powiedział Matecki.

Jaki poinformował, że spłynęło do niego ok. 100 zgłoszeń kandydatów, którzy chcieliby podpisać deklarację. “Zobaczę, kto jest wiarygodny, kogo będę mógł osobiście wesprzeć w kampanii” – powiedział europoseł.

Źródło: PAP Autor: Elżbieta Bielecka
Fot. PAP/Marcin Bielecki

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij