Kraj

Maski opadły. Czołowy polityk Koalicji Obywatelskiej chce oddawać dzieci homoseksualistom

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej wysyłają sprzeczne sygnały jeśli chodzi o adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Tym razem poseł Adam Szłapka, sekretarz sztabu KO, przyznał, że jest zwolennikiem takiego rozwiązania.

Szłapka został zapytany przez dziennikarza RMF FM o kwestie światopoglądowe odparł, że „jestem zwolennikiem równości” pomiędzy homo- i heteroseksualistami. „W tym się zawiera to, żeby związki partnerskie mogły adoptować dzieci” – uściślił.

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dla polityków PO drażliwym tematem. Według sondażu IBRiS z lipca tego roku aż 76% Polaków nie chce, aby homoseksualistom przyznano takie prawo. Przedstawiciele KO wyrażali w tym temacie różne opinie. Niektórzy są przeciwnikami takiego rozwiązania. Inni, jak chociażby wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, jego gorącymi zwolennikami.

Szłapka przyznał, że w jego partii nie ma w tej kwestii wspólnego stanowiska. Według niego członkowie KO „mają różne wrażliwości, różne poglądy w różnych sprawach”.

Źródło: RMF FM Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij