Kraj

Skandal w Szczecinie. Opozycja nie przebiera w środkach? Z kandydatów PiS zrobiono nazistów!

Napisy “Nazi raus” i swastyki wymalowano na wiszących w Szczecinie plakatach kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych. Politycy PiS zapowiedzieli w poniedziałek złożenie zawiadomienia na policję.

“Rozpoczęła się brudna kampania wyborcza w Szczecinie, rozpoczęło się niszczenie materiałów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości” – powiedział w poniedziałek poseł PiS Leszek Dobrzyński, startujący z drugiego miejsca w wyborach do Sejmu w Szczecinie.

Konferencję prasową kandydaci PiS zorganizowali na tle plakatów rozwieszonych przy jednej z głównych arterii miasta, al. Wojska Polskiego. Na zdjęciach kandydatów PiS namalowano markerem napisy “Nazi raus” i swastyki. “To tylko część tej akcji, bo nasze banery, plakaty są nie tylko zamalowywane swastykami, są także cięte, zrywane, niszczone, we wszelki możliwy sposób” – powiedział Dobrzyński. Zapowiedział, że w poniedziałek zostaną na policję złożone “wnioski o ściganie sprawców”.

Polityk PiS ocenił, że jest to akt “haniebny” i nie chodzi tylko o niszczenie materiałów wyborczych. “Przypominam, że jesteśmy w Polsce, w państwie, które z rąk hitlerowców przeszło naprawdę wiele i oznaczanie nas swastykami jest absolutnie haniebne” – podkreślił Dobrzyński. Dodał, że będzie “prywatnie dochodził swoich praw” – jeśli sprawca zostanie znaleziony.

“Ten język nienawiści, który jest stosowany przez niektórych liderów opozycji, powoduje to, że niektórzy nasi oponenci doprowadzają do takiej sytuacji, jaką mamy teraz” – ocenił poseł PiS Artur Szałabawka.

Na pytanie, czy politycy mają podejrzenia, kto mógł zorganizować tę akcję, Dobrzyński odpowiedział, że nie ma takich informacji. “Mógł to być chuligan bez żadnego kontekstu politycznego, mógł to być również ktoś motywowany politycznie” – zaznaczył.

Jak poinformowali kandydaci PiS, akcja wymierzona była tylko w komitet Prawa i Sprawiedliwości; trwa szacowanie zniszczeń. Politycy ocenili wstępnie, że zniszczono kilkadziesiąt plakatów w całym mieście.

Źródło: PAP Autor: Elżbieta Bielecka
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij