Kraj

Schetyna: liczę na zaangażowanie Hanny Zdanowskiej i popieranie sensownych kandydatów

Liczę na zaangażowanie w kampanii prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i popieranie sensownych kandydatów – powiedział szef PO Grzegorz Schetyna odnosząc się do wsparcia udzielonego przez szefową tego ugrupowania w Łódzkiem kandydatowi KW SLD Tomaszowi Treli.

Prezydent Łodzi, która jest jednocześnie liderką PO w regionie łódzkim w ubiegłym tygodniu na wspólnej konferencji prasowej zachęcała do głosowania na kandydatów na posłów w okręgu łódzkim z list Koalicji Obywatelskiej – m.in. wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego (nr 2) i przewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Gołaszewskiego (nr 5), a także otwierającego listę KW SLD wiceprezydenta miasta Tomasza Trelę.

Poparcie dla wiceprzewodniczącego Sojuszu, nie spodobało się części działaczy łódzkiej Platformy, w tym m.in. Iwonie Śledzińskiej-Katarasińskiej, która powiedziała “Gazecie Wyborczej”, że “pani prezydent Zdanowska uprawia swoją politykę”. “Uwierzyła, że popiera ją 70 procent łodzian i uważa, że jej wobec tego wolno być państwem w państwie” – stwierdziła starająca się reelekcję z listy KO Śledzińska-Katarasińska.

Pytany o to w poniedziałek przez PAP przewodniczący PO skomentował, że “taka jest specjalność łódzka”. Podkreślił, że poparcie dla przedstawiciela lewicy, nie oznacza, że prezydent Zdanowska nie popiera kandydatów KO.

“Tomasza Trela to jej zastępca i to jej decyzja, ja nie będę narzucać, komu ma ufać i kogo wspierać. Wiem, że pani prezydent Zdanowska i wiceprezydent Trela współpracują z sobą w samorządzie i to jest ten powód. Ja jestem liderem Platformy Obywatelskiej i wspieram Koalicję Obywatelską” – mówił Schetyna.

Zapewnił, że jego relacje ze Zdanowską są “w porządku” i dla niego ważne jest, by w najbliższych dniach była ona zaangażowana w Łodzi w kampanię wyborczą KO.

“Ma bardzo mocną pozycję w polskim samorządzie i wśród mieszkańców. Liczymy na to, że będziemy beneficjantami jej popularności w Łodzi. Liczę na jej zaangażowanie i popieranie sensownych kandydatów, którzy będą dobrze reprezentować Łódź w parlamencie” – podkreślił Schetyna.

Zdanowska po ogłoszeniu listy KO w okręgu łódzkim zrezygnowała z udziału w sztabie wyborczym, a ostatnio przyznała, że podtrzymuje swoje “minimalne zaangażowanie w politykę krajową i kampanię wyborczą na szczeblu centralnym”.

Schetyna powiedział, że Zdanowska “nie bierze udziału w pracach sztabu warszawskiego, bo jest zaangażowana w Łodzi”. “Jesteśmy umówieni na jej pracę i wsparcie drużyny Koalicji Obywatelskiej. Cieszę się, że jest szefem PO w regionie łódzkim i wspiera KO” – zapewnił lider Platformy.

Szef sztabu wyborczego KO w Łodzi Krzysztof Piątkowski podkreślił natomiast, że Hanna Zdanowska wypowiedziała się, jako prezydent miasta i ma prawo do wyrażania swoich poglądów. “Ze względu na ogromny szacunek do pani prezydent jestem ostatnią osobą, która chciałby komentować jej słowa” – zaznaczył kandydat KO na posła i wiceprezydent miasta.

Dodał jednocześnie, że Zdanowska przyznała, że gdyby miała wpływ na kształt łódzkiej listy KO, to wyglądałaby ona inaczej.

“Na tej liście znalazłoby się wiele osób, które ona ceni sobie jako osoby sprawdzone, pracujące z nią od lat w mieście, do których ma zaufanie. Jej wystąpienie było bardzo czytelnym i jasnym poparciem pewnej idei, porozumiewania się ponad podziałami. I o to chodziło pani prezydent. Myślę, że to była bardzo mądra deklaracja” – podsumował Piątkowski.

 

 

Źródło: PAP Autor: Bartłomiej Pawlak
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij