Kraj

To zdjęcie pokazuje skalę “awarii’ w oczyszczalni ścieków w Warszawie. Nie pokazujcie tego turystom

Sympatyzujące z opozycją media i organizacje próbują rozmydlić skalę katastrofy ekologicznej jaką wywołała awaria kolektorów warszawskiej oczyszczalni ścieków. Poseł PiS pokazał jak to wygląda naprawdę.

Do awarii kolektorów – rurociągów, którymi nieczystości z lewego brzegu Wisły były transportowane do oczyszczalni Czajka – doszło 27 i 28 sierpnia. Rozpoczęto wtedy awaryjny zrzut ścieków do Wisły. Według Ministerstwa Środowiska do rzeki zrzuca się 260 tysięcy metrów sześciennych ścieków na dobę.

Pomimo powagi sytuacji sympatyzujące z rządzącą Warszawą PO media i organizacje próbują przekonać Polaków, że „nic się nie stało”. „Jesteśmy zdziwieni tym, jak instrumentalnie do awarii oczyszczalni ścieków Czajka podchodzą politycy. Chcielibyśmy, aby równie stanowczo i pilnie reagowali na realne i nieporównywalnie większe zagrożenia dla naszego środowiska i nas wszystkich, takie jak pogłębiający się kryzys klimatyczny, dewastacja naturalnych ekosystemów (np. Puszczy Białowieskiej), wymierania gatunków.” – napisała na przykład w oświadczeniu organizacja Greenpeace- ”W związku z tym, że w tamtych sprawach politycy milczą, wydaje się, że ich zachowanie i słowa wobec awarii Czajki wydają się być cyniczną rozgrywką polityczną, która nie ma nic wspólnego z troską o wspólne dobro”

Poseł PiS Maciej Wąsik postanowił pokazać ich hipokryzję. Na swoim Twitterze zacytował słowa które padły na antenie stacji TVN: „Rzeki mają zdolność do samooczyszczania. Najpierw ścieki ulegają rozcieńczeniu, dzięki czemu ich stężenie od razu maleje. (…) Z każdym kilometrem jakość wody będzie się poprawiała”. Cytat ten zilustrował zrobionym kilka dni temu zdjęciem Wisły na wysokości Wyszogrodu, ok. 71 km od Warszawy.

Rząd postanowił pomóc warszawskiemu ratuszowi. Wojsko ustawiło most pontonowy na którym położono tymczasowy rurociąg. Już dzisiaj ścieki z lewego brzegu powinny ponownie trafić do Czajki.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij