Kraj

Ważne słowa Jarosława Kaczyńskiego. “Rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń”

Rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, dla przekazywania kultury cywilizacji, dla trwałości większych wspólnot – powiedział w sobotę w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego rodzina to jedna kobieta, jeden mężczyzna i ich dzieci.

Kaczyński podkreślił na konwencji swej partii w Lublinie, że człowieka jest istotą społeczną, która żyje wśród innych i tworzy wspólnoty. Jak dodał, “dwie z nich uważamy za fundamentalne, najważniejsze”.

“Pierwsza z nich to rodzina o której była już tutaj mowa. Tak, rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, dla przekazywania kultury cywilizacji, dla trwałości większych wspólnot” – podkreślił prezes PiS. Ale – dodał – “rodzinę widzimy tak, jak tutaj, jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci”. “To jest rodzina” – zaznaczył.

Według niego, “rodzina tak rozumiana jest atakowana, atakowane są naturalne różnice między ludźmi, między kobietami a mężczyznami”. “Oczywiście między kobietami, a mężczyznami – chce to bardzo mocno podkreślić – musi być pełna równość. To mówię z całą mocą” – podkreślił Kaczyński. “W miażdżęcej większości przypadków ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami i niech tak zostanie” – dodał.

Źródło: PAP Autor: ero/ rbk/ mro/ pś/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij