Kraj

Koalicja Obywatelska traci kandydatkę. Maria Nurowska nie będzie walczyła o miejsce w Senacie

Pisarka Maria Nurowska ostatecznie nie wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej w Nowym Targu, gdzie miała się ubiegać o mandat senatora. Powodem tej sytuacji jest brak zebrania wymaganej liczby podpisów pod listą kobiety.

Nurowska od dłuższego czasu jest znana ze swojej ogromnej niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości, czego wyraz daje w mediach społecznościowych, publikując niejednokrotnie skandaliczne oraz wulgarne wpisy na temat polityków obozu rządowego, jak i ich wyborców. Ostatecznie skłoniło ją to do przyjęcia od Koalicji Obywatelskiej propozycji startu w wyborach do Senatu. Kobieta jednak nie będzie mogła się ubiegać o mandat senatorski, gdyż nie zebrała wymaganej liczby głosów (2 000 – przyp. red.). O swojej porażce Nurowska poinformowała na Facebooku i pomimo usunięcia wpisu udało się zachować jego tzw. “screeny”.

Pisarka jeszcze wczoraj cieszyła się, że udało się jej zebrać ponad dwa tysiące głosów, myśląc, że posiada bezpieczną rezerwę, dzięki której uda się jej zarejestrować jej kandydaturę. Ostatecznie się pomyliła. “Wczoraj cieszyłam się, bo udało się zebrać 2100 głosów,a więc bezpieczną rezerwę, a dzisiaj wiadomość,że 200 zostało odrzuconych przez mylne wypełnienie” – czytamy w poście kobiety, która jednocześnie wyraziła ogromne podziękowania dla wolontariuszek, które pomagały jej w zbieraniu podpisów.

Najbardziej mi żal, że się nie udało, z powodu mojej korespondencji z komisarzem ds. środowiska UE. Jako senator mogłabym zrobić więcej dla zwierząt. Już mi się udało powstrzymać pojedyncze odstrzały dzików, które Szyszko miał zamiar cichcem wprowadzić! – czytamy dalej w poście pisarki, która pod sam koniec wspomina, iż podczas zbierania podpisów w Nowym Targu miało dochodzić do ataków na wolontariuszki.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij