Wiadomości sportowe z kraju i świata

Polacy walczą o medale MŚ. Fenomenalny start

Kajakarze Piotr Mazur i Bartosz Grabowski wygrali przedbieg w konkurencji K2 200 m i wywalczyli bezpośredni awans do finału mistrzostw świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie.

Mazur i Grabowski pokonali Hiszpanów zaledwie o 0,07 sekundy i dzięki temu nie muszą już “przebijać” się przez półfinały. Ich konkurencja nie jest już w programie olimpijskim, była obecna jeszcze w Rio de Janeiro. Z kolei dwójka kanadyjkarek Sylwia Szczerbińska, Julia Walczak na dystansie 200 m (konkurencja nieolimpijska) przypłynęła na piątej pozycji i będzie rywalizować w półfinale. Obie zawodniczki w Szegedzie walczą także o kwalifikację olimpijską na 500 m.

Dopiero w trzecim dniu zawodów na torze regatowym pojawił się tegoroczny mistrz Europy Tomasz Kaczor, który też marzy, by po raz trzeci wystąpić na igrzyskach. W wyścigu eliminacyjnym na jedynce na 1000 m przegrał tylko z Kubańczykiem Jose Ramonem Cordovą i wystąpi w półfinale.

Z kolei Justyna Iskrzycka, która w czwartek wygrała przedbieg na 1000 m, stanęła do rywalizacji ze znacznie mocniejszymi rywalkami na dystansie 500 m (konkurencja olimpijska). Kajakarka AZS AWF Katowice zajęła czwartą lokatę, tracąc do zwyciężczyni Nowozelandki Lisy Carrington ponad trzy sekundy i podobnie jak Kaczor popłynie w półfinale.

W piątek po południu rozegrane zostaną pierwsze finały. Medale rozdane zostaną w siedmiu nieolimpijskich konkurencjach, w czterech z nich wystąpią polskie osady.

Źródło: PAP Autor: Marcin Pawlicki