Kraj

To z pewnością rozwścieczy Schetynę. Fatalna informacja dla przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

Ostatnie tygodnie nie są szczególnie udane dla Grzegorza Schetyna. Liderowi Platformy Obywatelskiej nie tylko nie udało się zjednoczyć opozycji przed wyborami, ale jeszcze podzielił ją na trzy obozy. Humoru z pewnością nie poprawi mu także sondaż Pollsteru na zlecenie “Super Expressu”, zgodnie z którym ponad połowa Polaków uważa, iż polityk powinien przekazać stery Koalicji Obywatelskiej komuś innemu.

Aż 58% ankietowanych jest zdania, że czas Schetyny jako lidera opozycji dobiegł końca, gdyż po prostu nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. Przeciwnego zdania jest jedynie 13% badanych, a swojego zdania w tym temacie nie wyraziło 29% respondentów. Wpływ na takie preferencje Polaków zapewne mają ostatnia porażka Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a także nie udany projekt utworzenia wielkiego sojuszu po stronie opozycji przed wyborami jesiennymi. W efekcie powstały trzy osobne ugrupowania: koalicja PSL-u z Kukiz’15, lewicowy sojusz SLD, Wiosny i Razem oraz Koalicja Obywatelska z PO na czele.

On walczy o 25 proc. w wyborach a nie o wygraną. Pragnie zapewnić sobie wdzięczność wybranych polityków i pozostać przewodniczącym partii – komentuje prof. Kazimierz Kik (72 l.), politolog.

O dalszym losie Grzegorza Schetyny na pozycji lidera KO najpewniej dowiemy się po jesiennych wyborach parlamentarnych. W zależności od ich wyniku politycy opozycji zdecydują o przyszłości formacji – pod przewodnictwem Schetyny czy z kim innym u steru.

Źródło: Super Express Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij