Kraj

Magdalena Środa atakuje Kościół i wiernych na łamach “Wyborczej”. “Bóg jest wszędzie, ale w Kościele jest go coraz mniej”

Magdalena Środa na łamach “Gazety Wyborczej” postanowiła zaatakować Kościół Katolicki. Znana feministka wyzwała zarówno osoby duchowne, jak i wierzących od “hipokrytów” oraz “ignorantów”. 

Zasada miłości bliźniego wydaje się radykalnie obca wyznaniu, którego są przedstawicielami. A jednak wierni, jak stado owiec chodzą do swoich pasterzy i są posłuszni, podporządkowani, bezkrytyczni wobec coraz bardziej jawnych nadużyć seksualnych, finansowych, moralnych kleru – czytamy w artykule Środy, która uważa, iż Kościół “rozpowszechnia zło”, które ma być upowszechniane w formie “krucjaty przeciwko LGBT oraz gender”.

W dalszej części materiału feministka uderza w duchownych, którzy w jej opinii “nie są ani dobrze, ani nie wiedzą czym jest miłość”, a pomimo tego głoszą kazania na ten temat. Z kolei osoby wierzące są dla niej “bezmyślnie posłuszne” i nie rozumie dlaczego decydują się na wspieranie “tej coraz bardziej wątpliwej instytucji moralnej”, którą zdaniem Środy jest Kościół Katolicki.

W dzisiejszym Kościele jest zresztą jakieś szczególne nagromadzenie nienawistników, ignorantów, hipokrytów, którzy dzielą społeczeństwo i czynią pośmiewisko z Jezusowej zasady miłości bliźniego – czytamy w “Gazecie Wyborczej”.

Bóg jest wszędzie, ale w Kościele jest go coraz mniej – uważa feministka.

Źródło: Pch24/ Gazeta Wyborcza Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij