Publicystyka

Absurdalny wpis Sylwii Spurek. Działaczka Wiosny chce promować weganizm poprzez… zwiększenie cen mięsa

Sylwia Spurek jedną z najbardziej rozpoznawalnych działaczek partii Wiosna. Była zastępczyni RPO ds. równego traktowania co jakiś czas przypomina o sobie za pomocą często kuriozalnych oraz absurdalnych wpisów. Do takich możemy zaliczyć jeden z jej ostatnich wpisów dotyczący promowania diety wegańskiej poprzez… podwyższenie cen mięsa.

Eurodeputowana Wiosny miała okazję spotkać się ze znanym wegańskim blogerem oraz autorem książki “Jak stworzyć wegański świat” Tobiasem Leenaertem, czym pochwaliła się na Twitterze. Najwidoczniej Spurek była bardzo zadowolona rozmowy, czego dowodzić może fakt zacytowania jednego z najbardziej skrajnych oraz absurdalnych pomysłów “wegańskiego stratega”.

„Musimy doprowadzić do zmian instytucjonalnych, na przykład poprzez tworzenie nowych praw (…). Musimy sprawić, by produkcja wyrobów odzwierzęcych była trudniejsza i droższa” – czytamy w tweecie Spurek.

Czy to oznacza, że lewicowa polityk będzie walczyć w Parlamencie Europejskim o przeforsowanie regulacji, które znacznie utrudnią produkcję mięsa, a co za tym, możliwość pozyskania go przez zwykłego konsumenta? Większość komentujących post Spurek wyraziło obawy, iż europosłanka Wiosny zamierza utrudnić ludziom życie i ograniczyć wolny wybór do spożywania tych posiłków, na które mają ochotę.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij