Kraj

Rafał Trzaskowski nie dotrzymał kolejnej obietnicy wyborczej

W kampanii wyborczej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obiecywał budowę parku nad Wisłostradą. Jak donosi portal warszawa.naszemiasto.pl inwestycja ta jednak na razie nie powstanie.

W trakcie kampanii Trzaskowski powoływał się na wizję legendarnego prezydenta Stefana Starzyńskiego, który odnowił w latach 30tych Bulwary Wiślane. „Zbudujemy nowy, nadwiślański park. Istniejące bulwary to początek zwrotu Warszawy ku Wiśle. Teraz czas go kontynuować” – obiecywał – „Schowamy Wisłostradę w tunelu”.

Inwestycja miała kosztować 400 milionów złotych. Jeszcze w sierpniu na antenie Polskiego Radia prezydent zapewniał, że to nie będzie problem. „Pieniądze są w budżecie, Warszawa jest relatywnie bogatym miastem”.

Jak donosi portal rzeczywistość zweryfikowała te plany. Ani tunel ani nowy park nad Wisłostradą na razie nie powstaną i nie wiadomo, kiedy to się zmieni. Według dziennikarzy portalu pytane o to władze miasta zasłaniają się koniecznością przeprowadzenia analiz.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl, TVP Info Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij