Świat

Niemcy mają dość syryjskich imigrantów. Minister zapowiada odbieranie im statusu uchodźcy

Niemieckie władze będą zabierały syryjskim imigrantom status uchodźcy – informuje Horst Seehofer, szef niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Ma to związek z narastającym wśród Syryjczyków trendem planowania regularnych podróży do swojej ojczyzny.

– Jeśli ktoś, syryjski uchodźca, regularnie wyjeżdża na wakacje do Syrii, nie może uczciwie twierdzić, że jest prześladowany – mówił polityk w wywiadzie dla “Bild am Sonntag.

Szef niemieckiego resortu spraw zagranicznych zapowiedział twardą reakcję na tego typu praktyki. Minister zapewnił, że będzie w tym celu prowadzone specjalne dochodzenia mające ustalić, czy uchodźca regularnie wracający do swojego kraju może być dalej traktowany jako osoba, która uciekała z niego w obawie o własne bezpieczeństwo. Jeśli nie, wówczas takiemu imigrantowi odbierze się status uchodźcy

Na razie nie wiadomo ile osób obejmie nowa regulacja. Niemożliwa jest także w obecnym stanie deportacja uchodźców do Syrii gdyż ten kraj jest uważany za niebezpieczny. Zakaz ten jednak wygasa wraz z końcem obecnego roku i może zostać wydłużony jedynie w szczególnych okolicznościach. Szef niemieckiego MSZ zapowiedział jednak, że Niemcy bacznie przyglądają się obecnej sytuacji w Syrii.

Źródło: Pch24 Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij