Kraj

Episkopat ostrzega przed seksedukacją

Episkopat wydał ostrzeżenie przed lekcjami seksedukacji, które niektóre szkoły planują wprowadzić od września. Apeluje do rodziców o zainteresowanie tym, co dzieje się w szkołach ich dzieci.

Według doniesień medialnych niektóre samorządy planują wprowadzić od przyszłego roku dodatkowe zajęcia z edukacji seksualnej albo antydyskryminacyjnej. Zdaniem licznych krytyków jest to próba wprowadzenia do szkół LGBT i gender tylnymi drzwiami.

Do sprawy odniósł się przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Mendyk. „Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje” – apeluje do rodziców.

Biskup apeluje do rodziców i opiekunów o roztropność i zachowanie czujności. Przypomina też, że te zajęcia są nieobowiązkowe. „Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów” – zaznacza. Podkreśla także, że rodzice mogą składać w szkołach specjalne oświadczenie „w celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia”. Wzór takiego oświadczenia dostępny jest tutaj: https://ekai.pl/dokumenty/apel-komisji-wychowania-katolickiego-kep-do-rodzicow-ws-deprawacji-w-szkolach/

Źródło: ekai.pl Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij