Świat

Antifa zaatakowała protest przeciwko brutalności Antify

Antifa zaatakowała prawicowy protest w Portland. Celem tego protestu było zwrócenie uwagi na brutalność Antify.

W sobotę w Portland w stanie Oregon – uznawanym za jedno z najbardziej lewicowych miast USA – miała miejsce demonstracja zorganizowana przez prawicowe organizacje Patriot Prayer i Proud Boys. Uczestnicy protestowali przeciwko „domowemu terroryzmowi” i brutalności Antify.

Dla wszystkich było od początku jasne, że protest ten nie będzie przebiegał spokojnie. Lokalne firmy zamknęły swoje siedziby a do miasta ściągnięto ogromne ilości policjantów. Planowano również poprosić o pomoc Gwardię Narodową ale ostatecznie do tego nie doszło.
Demonstracja zaczęła się ok. 11. Wkrótce na miejscu pojawili się zamaskowani członkowie Antify. Doszło do starć z protestującymi prawicowcami, często brutalnych.

 

 

Na skutek starć między protestującymi jedna osoba trafiła do szpitala, kilka innych zostało niegroźnie rannych. Skala przemocy była mniejsza niż się spodziewano.

Trzynaście osób zostało zatrzymanych przez policję. Policjanci skonfiskowali również szereg niebezpiecznych przedmiotów – noży, metalowych rur, kijów i paralizatorów.

„Zastanawiamy się bardzo poważnie nad uznaniem Antify za organizację terrorystyczną” – poinformował przed demonstracją prezydent Donald Trump za pośrednictwem Twittera – „Bardzo blisko przyglądamy się Portland”. Lewicowa przemoc polityczna stała się w USA dużym problemem po tym, gdy zwyciężył w wyborach prezydenckich – i na razie nie widać, aby problem ten miał zmaleć.

Źródło: CNN, Breitbart Autor: WM``
Fot. Youtube

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij