Sport

Wielki sukces polskiej sportsmenki. Obroniła tytuł mistrzyni świata

Aleksandra Mirosław zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata w wspinaczce sportowej na czas w japońskim Hachioji. Tym samym obroniła tytuł mistrzyni świata.

25-letnia Mirosław, startująca wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Rudzińska, została mistrzynią świata juniorów w 2009, 2011 i 2013. W 2011 udało jej się ustanowić kobiecy rekord świata we wspinaczce na czas, 9,63s. W zeszłym roku podczas mistrzostw świata w Innsbrucku zdobyła pierwsze miejsce.

Podczas mistrzostw Mirosław prezentowała bardzo wyrównany poziom. Osiągnęła najlepszy wynik w kwalifikacjach. Fazę pucharową rozpoczęła od pokonania Chinki Ming Wei Ni, w ćwierćfinale zmierzyła się z inną Polką, Patrycją Chudziak. W obu tych wspinaczkach Mirosław osiągnęła dokładnie ten sam czas – 7,337 sekundy.

W finale sportsmenka stawiła czoło innej chińskiej zawodniczce, Di Niu. Chinka miała lepszy start ale Mirosław szybko ją wyprzedziła, zdobywając złoto. Jej czas -7,13 sekundy – był zaledwie o 0,003 sekundy słabszy od rekordu świata.

Źródło: Interia Autor: WM
Fot. Simon Legner, CC BY-SA 4.0

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij