Kraj

Kłopoty szefa klubu PO-KO. CBA przyjrzała się jego wydatkom

Super Express ujawnił, że szef klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska Sławomir Neumann ma kłopoty. Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa podczas rozliczania wydatków jego biura poselskiego.

Według Super Expressu CBA odkryło, że Neumann opłacał wydatki niezwiązane z działalnością parlamentarną pieniędzmi jego biura poselskiego. Miał nimi zapłacić na przykład w sklepie z ubraniami (500PLN), sklepie z alkoholem (325 PLN) czy nawet w pizzerii (58 PLN).
SE ustalił, że CBA złożyło na początku sierpnia zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Podejrzewają, że polityk mógł w ten sposób popełnić przestępstwo.

Sam Neumann nie neguje, że używał służbowych pieniędzy do płacenia za prywatne wydatki. Stwierdził jednak, że „jeżeli ktoś zapłaci kartą za coś, co nie jest w biurze poselskim do rozliczenia musi to oddać” i że nigdy nie było możliwości rozliczenia takich wydatków. Podkreślił, że jego rozliczenia za lata 2011-2015 były przyjęte bez żadnych uwag i tak samo będzie z kolejnymi.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski poinformował portal TVP Info, że funkcjonariusze Departamentu Postępowań Kontrolnych CBA prowadzili od września 2018 do czerwca 2019 postępowanie kontrolne względem oświadczeń Neumanna. Sprawdzili również oświadczenia z lat 2013-2018.

Nieoficjalnie wiadomo, że CBA dopatrzyła się szeregu wątpliwości dotyczących kupna samochodów, rozliczania funduszy na biuro poselskie i przepływów pomiędzy prywatnym i poselskim kontem polityka. Nieprawidłowości mogą sięgać dziesiątek tysięcy złotych.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij