Kraj

Prokuratura zajmie się skandalicznym występem na wyborach LGBT

Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przyjrzą się sprawie skandalicznego występu drag queen podczas sobotnich wyborów Mr. Gay Poland. Mężczyzna na scenie poderżnął gardło kukle z twarzą arcybiskupa Jędraszewskiego.

W sobotę w jednym z poznańskich klubów odbyły się wybory Mr. Gay Poland. W trakcie występu scenicznego na tej imprezie drag queen używający pseudonimu Mariolkaa Rebell wyciągnął kukłę z twarzą arcybiskupa po czym poderżnął jej gardło. Występ ten spotkał się z powszechnym oburzeniem i krytyką nawet ze strony środowisk LGBT. Organizatorzy i sam „artysta” przeprosili.

Na tym jednak sprawa się nie skończy. Rzecznik prasowy poznańskiej Prokuratury Okręgowej prok. Michał Smętkowski poinformował, że skandalicznemu występowi przyjrzą się śledczy. „Dzisiaj, po zapoznaniu się z treścią publikacji medialnych, zarówno w prasie jak i w telewizji, Prokurator Okręgowy polecił prokuraturze Poznań Stare Miasto przeprowadzenie postępowania w celu wyjaśnienia, czy w trakcie tego wydarzenia nie doszło do popełnienia przestępstwa” – ujawnił.

Na razie nie wiadomo, czy drag queen zostaną postawione zarzuty i co konkretnie zarzuci jej prokuratura. „Informacje którymi dysponujemy są jeszcze obecnie zbyt skąpe” – powiedział rzecznik – „Dopiero po ustaleniu przebiegu tego występu, przesłuchaniu świadków, zabezpieczeniu ewentualnego nagrania, jakie może być w dyspozycji, dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć pod jakim kątem to postępowanie będzie prowadzone”.

Źródło: PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij