Kraj

Hartwich uderza w “500 plus”. Nie podoba jej się, że świadczenie otrzymują “rodziny ze zdrowymi dziećmi” bezwarunkowo

Program “rodzina 500 plus” znalazł się w ogniu krytyki ze strony Iwony Hartwich. Działaczka walcząca o prawa osób niepełnosprawnych nie jest zadowolona, iż świadczenie otrzymuje każde dziecko, bez żadnych dodatkowych warunków i obostrzeń.

My byśmy bardzo chcieli, żeby ten rząd zrozumiał, że nie można niepełnosprawnym, niezdolnym do samodzielnej egzystencji osobom dawać jałmużny w postaci 500 zł z kryterium. Jakim prawem? – pytała oburzona Hartwich na antenie Polsat News.

Działaczce, która będzie startować z list wyborczych Koalicji Obywatelskiej podczas jesiennych wyborów parlamentarnych nie podoba się, że wszystkie rodziny ze zdrowymi dziećmi otrzymują świadczenie w  wysokości 500 złotych, bez jakichkolwiek warunków. “Aosoba, która potrzebuje najwięcej pomocy, która jest niezdolna do samodzielnej egzystencji, która nigdy nie miała normalnego dzieciństwa i teraz takiej osobie rząd daje 500 zł z kryterium i ta osoba teraz musi się jeszcze raz orzekać” – mówiła Hartwich.

Kobieta w dalszej części rozmowy uderzyła w Andrzeja Dudę. Działaczka ma wiele pretensji pod adresem prezydenta RP, który obiecywał pomoc dla osób niepełnosprawnych przed wyborami, a w czasie protestów, zgodnie z jej relacją “już nie był odbierany telefon i pan uciekł“.

Źródło: niezależna.pl/ Polsat News Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij