Kraj

Zarejestrowano rozmowę Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami. O to, co prezes PiS sądzi na temat LGBT

Stacji TVN24 udało się zarejestrować rozmowę pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, a osobami, które brały udział we wczorajszym pikniku Prawa i Sprawiedliwości w Zbuczynie koło Siedlec. Prezes partii rządzącej został zapytany m.in. o kwestie marszów równości LGBT.

“Dobry czas dla Polski” – pod takim hasłem odbył się piknik Prawa i Sprawiedliwości w Zbuczynie. Prezes PiS podczas niego chętnie rozmawiał ze zgromadzonymi osobami, przede wszystkim odpowiadając na ich pytania. W pewnym momencie jedna z kobiet zapytała się polityka o kwestie związaną z organizacjami parad równości środowisk LGBT.

 – My się na to jako Polacy nie zgadzamy – odpowiedział zdecydowanie prezes – Wie pani, problem jest taki, że gdyby to ode mnie zależało, no to byłoby jasne.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, iż śp. Lech Kaczyński zakazał takiego wydarzenia. Dodał jednak, że w obecnych czasach jest to znacznie utrudnione, ponieważ na przeszkodzie stoją przepisy unijne, które uchylą wszelkie zakazy ze strony polskiej. ” Sądy zresztą też uchylą, bo sądy są całkowicie pod wpływem tej ideologii” – mówił Jarosław Kaczyński

To trzeba inaczej, spokojnie ograniczyć”. W ten sposób, żeby to nie niszczyło polskiej kultury, nie niszczyło polskiego Kościoła – mówił dalej polityk.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot. PAP/Leszek Szymański

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij