Sport

To trzeba koniecznie zobaczyć! Niesamowite słowa trenera polskiej kadry po meczu. Zaskoczył wszystkich!

Polska reprezentacja w piłkę siatkową w spektakularnym stylu awansowali na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku, które odbędą się w Tokio.  Polacy zrobili prawdziwe show podczas turnieju w gdańskiej Ergo Arenie, ale serca kibiców skradł trener mistrzów świata Vital Heynen.

3:0 z Tunezją, 3:0 z Francją, 3:1 ze Słowenią – z takimi wynikami Polacy zakończyli turniej eliminacyjny w Gdańsku, zapewniając sobie tym samym awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Mistrzowie świata stawiają sobie tylko jeden cel – złoto olimpijskie. Zresztą to na Twitterze zapewnia sam trener polskiej kadry Vital Heynen, który zaleca zapisanie sobie daty 8 sierpnia 2020 roku (finał siatkarskiego turnieju olimpijskiego) w kalendarzu, gdyż tego dnia “zostanie napisana historia”.

Zresztą polscy kibice zapewne zapamiętają na długo końcowe przemówienie selekcjonera siatkarzy po wygranym meczu ze Słowenią. A wszystko dlatego, że… przemówił po polsku. Nie była to co prawda pierwsza wypowiedź w naszym języku belgijskiego trenera, ale pierwsza zaprezentowana przed tak liczną publicznością.

-Czy mogę mówić po polsku? – spytał Heynen, czym wywołał prawdziwą euforię wśród kibiców zgromadzonych na Ergo Arenie. Belg pochwalił swoich podopiecznych, a także organizatorów turnieju za świetne przygotowanie całości, jednak najcieplejsze słowa skierował do kibiców, prosząc ich aby odśpiewali jedną z najpopularniejszych przyśpiewek kadrowych.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. PAP/Adam Warżawa

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij