Kraj

Polacy nie wierzą w powrót Tuska. Kto zatem zostanie kandydatem opozycji na prezydenta RP?

Choć wybory prezydenckie odbędą się w przyszłym roku, dalej nie jest znane nazwisko głównego kandydata opozycji, który będzie rywalizował z Andrzejem Dudą o fotel prezydenta RP. Jeszcze kilka miesięcy temu spekulowano o możliwej kandydaturze Donalda Tuska, jednak coraz więcej osób uważa, iż były premier nie wystartuje w wyborach. Kogo zatem wystawi opozycja?

Coraz mniej prawdopodobny wydaje się start Tuska w wyborach prezydenckich w przyszłym roku. Były premier nie wyrażał zbytnich oznak ewentualnego powrotu do polskiej polityki, co udowodnił chociażby po swoich przemówieniach na początku maja oraz czerwca bieżącego roku. Dostrzegają to także sami wyborcy o czym świadczą chociażby wynik przeprowadzonej na portalu “Wprost”, gdzie ok. 60% ankietowanych nie wierzy w kandydaturę byłego lidera Platformy Obywatelskiej.

Jeśli nie zatem Tusk, to kogo opozycja wystawi do walki o fotel głowy państwa? Kandydatów wydaje się być kilku, choć żaden z nich nie wydaje się być na tyle poważną konkurencją dla Andrzeja Dudy. Największą popularnością cieszy się Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy w badaniu panelu Ariadna dla “Wprost” uzyskał wynik na poziomie 16,2%. Pomimo, iż nie jest to zbyt wysoki rezultat, Trzaskowski i tak deklasuje pozostałych rywali ze swojego ugrupowania. Druga w tym zestawieniu Aleksandra Dulkiewicz uzyskała 6,1% głosów. Tuż za nią plasują się Bartosz Arłukowicz (5,8%) oraz Hanna Zdanowska (5,4%).

Jak również podaje “Wprost”, potencjalnym czarnym koniem wewnątrzpartyjnych rozgrywek o status kandydata opozycji na prezydenta RP wydaje się być rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Źródło: Wprost Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij