Gospodarka

Znany producent damskiej bielizny będzie reklamował się transseksualnym mężczyzną

Znany producent damskiej bielizny Victoria’s Secret zatrudnił nową „modelkę”. Tym razem ich produkty będzie reklamował transseksualny mężczyzna.

Założona w 1977 roku firma Victoria’s Secret – nazwana tak na cześć brytyjskiej królowej Wiktorii – to jeden z najsłynniejszych producentów damskiej bielizny na świecie. Znani są szczególnie ze swoich pokazów mody, których transmisje przyciągają przed telewizory miliony widzów.
Firma ta od jakiego czasu jest jednak obiektem ataków lewicy. Jej przedstawiciele zarzucają, że zatrudniane przez nich „aniołki”, jak nazywane są ich modelki, to wyłącznie atrakcyjne kobiety, przez co firma ma promować nieosiągalne standardy piękna.

Ataki na VS nasiliły się w listopadzie zeszłego roku, kiedy Ed Razek, szef marketingu L Brands (właściciela VS) powiedział magazynowi Vogue, że nie popiera zatrudniania transseksualnych mężczyzn jako modelek. Stwierdził wtedy, że ich pokazy to „rodzaj fantazji” i że nie kierują swoich reklam do całego świata. Oburzenie lewicy na jego słowa było tak duże, że kilka dni później oficjalnie przeprosił za swoje słowa i zadeklarował, że VS „absolutnie zatrudni transpłciowego modela”.

Pierwszym aniołkiem – mężczyzną został 22-letni Brazylijczyk używający imienia Valentina Sampaio. Poinformował za pośrednictwem Instagrama, że weźmie udział – jako pierwsza w historii firmy osoba transpłciowa – w promocji nowej bielizny z serii VS Pink.

Sampaio to dosyć znana osoba w branży. W 2016 wziął udział w reklamie L’Oreal poświęconej temu, jak „kobiecość to coś więcej niż ciało”. Był również pierwszym transpłciowym mężczyzną który znalazł się na okładce francuskiej edycji Vogue.

Na razie nie wiadomo jak na poprawną politycznie decyzję VS zareagują klienci. Firma i tak ma teraz spore kłopoty a ich ostatni pokaz obejrzało zaledwie 3,3 miliona osób, co było najgorszym wynikiem od lat.

Źródło: New York Times Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Protesty w Libanie. Policja użyła gazu łzawiącego

0 0

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

1 15

Od dziś dodatkowe restrykcje koronawirusowe. Kontrole już trwają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij