Kraj

“Perfidia i brak empatii”. Prokuratura odpowiada na tekst Wyborczej

Prokuratura Krajowa zdementowała informacje o kolejnej sekcji zwłok boksera Dawida Kosteckiego. Twierdzi, że informacje Gazety Wyborczej to fake news.

Kostecki powiesił się w celi Aresztu Śledczego na Białołęce w piątek. Był to już jego piąty pobyt w więzieniu, tym razem został skazany na karę pięciu lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, miał wyjść za dwa lata.

Wyborcza napisała na swoim portalu, że pogrzeb boksera został wstrzymany. Powołując się na „jedną z najbliższych osób zmarłego” ujawnili, że domagała się tego jego rodzina oraz jej pełnomocnik Roman Giertych. Równocześnie Giertych miał potwierdzić, że zostanie zorganizowana kolejna sekcja zwłok sportowca..

„Nieprawdą jest, że będzie kolejna sekcja zwłok Dawida Kosteckiego” – poinformowała prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej. Zdementowała również informacje jakoby mecenas Giertych miał złożyć wniosek o nią. Stwierdziła, że wyniki pierwszej sekcji nie budzą wątpliwości. „Przeprowadzający ją biegli patomorfolodzy bezsprzecznie stwierdzili, iż przyczyną śmierci było samobójstwo przez powieszenie” -stwierdziła – „Wskazuje na to między innymi rodzaj obrażeń ciała, sposób zadzierzgnięcia pętli i inne zebrane dowody”.

„Rozpowszechnianie takich informacji jest jedynie perfidią i brakiem empatii wobec członków rodziny zmarłego których dotknęła tragedia” – podkreśliła prokurator Bialik.

Źródło: Niezależna.pl Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij