Publicystyka

Najsztub ponownie lekceważy przepisy ruchu drogowego. Dziennikarz zaparkował na dwóch przejściach dla pieszych

Piotr Najsztub został przyłapany na zaparkowaniu swojego pojazdu na dwóch przejściach dla pieszych w samym centrum Warszawy – informuje portal TVP Info. 

Kilka miesięcy temu dziennikarz został uniewinniony przez sąd w Piasecznie w sprawie dotyczącej potrącenia przez niego starszej kobiety na przejściu dla pieszych w Konstancinie-Jeziornie. W toku postępowania wykryto szereg nieprawidłowości, m. in. w postaci braku uprawnień do kierowania pojazdem, przede wszystkim poprzez brak prawa jazdy, ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego samochodu, którym kierował. Okazało się jednak, iż nie była to wystarczająca podstawa do ukarania dziennikarza, który w ocenie sądu “zachował należytą staranność” przy wypadku, kierując pojazdem z prędkością 20 km/h. 77-letnia poszkodowana miała wówczas połamane żebra oraz pękniętą kość czaszki.

Najwidoczniej orzeczenie sądu zachęciło dziennikarza do dalszego lekceważenia przepisów, czego dowodem jest zdjęcie przesłanego przez jednego z czytelników platformy “Twoje Info”. Widać na nim Piotra Najsztuba, który zaparkował swój samochód na dwóch przejściach dla pieszych na skrzyżowaniu pomiędzy ulicą Hożą i Poznańską.

– Skoro sąd uznał, że jazda bez prawka, bez badań technicznych, potrącenie człowieka to czyny niekaralne, więc co się elita będzie ograniczać przepisami? Tak parkuje mistrz kierownicy Piotr Najsztub. Dwa przejścia dla pieszych, środek miasta, na samym łuku zakrętu, utrudniając nie tylko przejście ludziom, ale też przejazd kierowcom. A co – nie wolno? – pisze internauta, który był świadkiem całego zajścia.

Sam dziennikarz unika komentarza wobec zaistniałej sytuacji, zasłaniając się stwierdzeniem, że nie zamierza rozmawiać z TVP Info.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot. wikipedia

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij