Kraj

Burmistrz tak promował nowy basen, że po dwóch dniach go zamknięto

Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski chciał pomóc w promocji nowo otwartego basenu. Zrobił to jednak w taki sposób, że obiekt trzeba było zaraz zamknąć.

Otwarcie nowego basenu w Łęcznej, na które mieszkańcy czekali półtora roku, odbyło się w poniedziałek. Chcąc nagłośnić to wydarzenie władze miasteczka postanowiły nagrać film promocyjny, w którym wystąpił Włodarski.

Na opublikowanym w sieci filmie widać, jak burmistrz zdejmuje buty i wskakuje do wody, po czym zaczyna pływać. Problem w tym, że zrobił to tak jak stał – w garniturze. Nagrany przez władzę film spotkał się z przychylnym przyjęciem mieszkańców i stał się nawet tzw. viralem – czyli filmem, który internauci pokazują sobie nawzajem.

Nie zabrakło jednak łyżki dziegciu. Jeden z internautów, którzy obejrzeli ten film, postanowił bowiem złożyć donos do sanepidu twierdząc, że skok burmistrza mógł zanieczyścić znajdującą się w basenie wodę.

Wejście do tak dużego obiektu jednej osoby w ubraniu raczej nie ma wpływu na czystość wody. Z tego powodu dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej Elżbieta Piłka podjęła decyzję o tym, że nie ma potrzeby zamykania obiektu. Dyrekcja szkoły przy której znajduje się basen postanowiła jednak dmuchać na zimne i dwa dni po otwarciu nowy obiekt został zamknięty.

„Nie spodziewałem się, że nasz promocyjny film osiągnie aż taki duży zasięg” – skomentował sprawę Włodarski lokalnemu portalowi Leczna24.pl – „Wyniki próbek wody poznamy w przyszłym tygodniu, jestem przekonany, że będą prawidłowe a basen zostanie ponownie otwarty”.

Źródło: RMF FM Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij