Publicystyka

To jest odrażające. Znany krytyk filmowy porównuje księży do Adolfa Hitlera

 Tomasz Raczek jest znanym publicystą, a także krytykiem filmowym oraz redaktorem naczelnym Magazynu Filmowego SFP. Jednak tym razem obiektem jego krytyki nie były filmy, a osoby duchowne, które zrównał… z Adolfem Hitlerem.

Od dłuższego czasu ze strony środowiska liberalnego oraz lewicowego napływa fala ataku wymierzona w kierunku księży oraz całego Kościoła. Co jakiś czas doświadczamy aktów profanacji symboli religijnych czy obrazy wiary chrześcijańskiej. W ciągu ostatnich lat wzrosła także skala przemocy wobec osób pełniących posługę kapłańską, czego dowodem są m.in. ostatnie dwa głośne napaści na księży w Szczecinie oraz Turku.

Do tego środowiska osób dołączył także znany krytyk filmowy Tomasz Raczek. Publicysta umieścił na swoim profilu na Twitterze grafikę, która prezentuje znak symbolizujący Adolfa Hitlera oraz podobny symbol, znajdujący się poniżej i w odwróconych kolorach, który przypomina księdza.

Porównanie osób duchownych z przywódczą zbrodniczej III Rzeszy nie spodobało się większości osób, które wyraziły swoje niezadowolenie w komentarz. Część z nich, w tym Rafał Ziemkiewicz, przyznała, że nie spodziewała się udostępnienia takiej grafiki akurat ze strony Tomasza Raczka.

Raczek chętnie odpowiadał części internautów na ich pytania oraz zarzuty. Kiedy jedna z użytkowniczek Twittera spytała się go, co taka grafika wnosi, krytyk filmowy odpowiedział jej, iż “osłabia agresora”.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij