Publicystyka

Dlaczego wybuchło Powstanie Warszawskie? Absurdalny komentarz dziennikarki

Chociaż większość historyków nie wątpliwości, że jedną z przyczyn wybuchu Powstania Warszawskiego była chęć przeciwstawienia się Sowietom i zmiana położenia dyplomatycznego Polski przed rokowaniami pokojowymi, to lewicowi dziennikarze zdają się nie przyjmować tych argumentów,  co udowodniła publicystka antyrządowego portalu OKO.press Agata Szczęśniak. Dla dziennikarki przyczyn wybuchu Powstania Warszawskiego, należy doszukiwać się w… chęci obrony praw gejów!

To nie żart. Agata Szczęśniak taką opinią podzieliła się z użytkownikami Twittera, odnosząc się tym samym do słów, które padały podczas uroczystego uczczenia “godziny W’ przy warszawskim Rondzie Dmowskiego przez narodowców.

“Narodowcy, wasza ignorancja historyczna jest porażająca. Nie, powstanie warszawskie nie było przeciwko bolszewikom, jak dowodzicie teraz pod Rotundą. Było przeciwko faszyzmowi i nazistowskim okupantom. Przeciwko upodleniu ludzi z powodu pochodzenia, narodowości, orientacji” – napisała Agata Szczęśniak.

 

Źródło: Twitter Autor: pf
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij