Świat

Niemieckie media: Po wizycie von der Leyen w Polsce Timmermans odsunięty od zajmowania się sprawami praworządności

Są już pierwsze efekty wizyty  Ursuli von der Leyen w Polsce. Według informacji „Sueddeutsche Zeitung”, Frans Timmermans w nowej Komisji Europejskiej zostanie odsunięty od zajmowania się sprawami praworządności. Będzie wiceszefem komisji, ale otrzyma “mniej ważne zadania”.

– Ursuli von der Leyen zgotowano w Warszawie serdeczne przyjęcie. Prawicowy rząd ma nadzieję na wpływowe stanowisko w Brukseli – informuje „Sueddeutsche Zeitung” cytowany przez portal dw.com.

Według niemieckich dziennikarzy, w nowej Komisji Europejskiej dla Fransa Timmermansa wyznaczone będą nowe zadania i nie będzie się zajmował praworządnością.

– Powodem są zastrzeżenia krajów Grupy Wyszehradzkiej, które czują się Europejczykami drugiej kategorii. Von der Leyen chce złagodzić napięcia między Brukselą a krajami tego regionu. W kołach unijnych mówi się o tym, że odpowiedzialność za praworządność mógłby przejąć przedstawiciel Europy Wschodniej, na przykład Łotysz Valdis Dombrowski. To byłoby całkiem po myśli Morawieckiego” –  informuje “Sueddeutsche Zeitung”.

Źródło: DW/Sueddeutsche Zeitung Autor: red.
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij