Gospodarka

Lotos jeszcze bardziej stawia na sport – właśnie został sponsorem tytularnym gdańskich hokeistów

Nawet 40 proc. nowego budżetu drużyny – tyle ma wynosić wsparcie Grupy Lotos dla Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014, od dziś LOTOS PKH Gdańsk.

– Decyzja została skrupulatnie przemyślana i jestem przekonany, że przyniesie korzyści obu stronom. Pomorski Klub Hokejowy 2014 potwierdził, ze zasługuje na nasze zaufanie i wsparcie sponsora z najwyższej półki – mówił podczas podpisania umowy wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS Jarosław Wittstock.

Lotos już w ubiegłym roku był partnerem strategicznym drużyny, teraz ten wkład ma być jeszcze większy. Wittstock podkreślił, że Grupie zawsze zależało na wspieraniu sportu, w szczególności takiego, który łączy różne grupy społeczne, osiedla i środowiska.

– Taki jest właśnie nasz hokej, o czym najlepiej świadczą liczby, czyli ludzie na trybunach. Byłem na kilku meczach w poprzednim sezonie i te tysiące kibiców robiło ogromne wrażenie. To byli różni ludzie, różne środowiska, cały przekrój lokalnej społeczności. Także zaangażowanie samych zawodników budziło uznanie – podkreślił wiceprezes Lotosu.

PKH 2014 Gdańsk był rewelacją poprzedniego sezonu Polskiej Ligi Hokeja, jak równy z równym walczył w fazie play-off z późniejszym mistrzem GKS Tychy i niewiele brakowało, by to właśnie gdańszczanie przeszli dalej.

– Postawa zawodników, którzy walczyli z mistrzem Polski jak równy z równym pokazała, że nie ma  rzeczy niemożliwych. Klub sprostał też organizacyjnie naszym wymaganiom, dlatego chcemy być z nim nadal i to na jeszcze wyższym poziomie
Radości z podpisania umowy nie krył też prezes LOTOS PKH Gdańsk Bartosz Purzyński:

– To dla nas kolejny krok do przodu w walce o najwyższe cele. Dzięki tym środkom będziemy mogli jeszcze bardziej podnosić nasz poziom, rozwijać drużynę i stawiać na młodych. Wierzę też, że Lotos również skorzysta na naszej współpracy, jesteśmy przecież wizytówką Pomorza w sportach zimowych, a sam hokej to przecież dynamiczna dyscyplina – podobnie jak nasz nowy sponsor – powiedział Purzyński.

Jak zaznaczył prezes LOTOS PKH, misją klubu jest rozwój hokeja na lodzie w województwie pomorskim poprzez kreowanie wzorców do naśladowania, systematyczne umożliwianie gry w zespole młodym zdolnym zawodnikom oraz tworzenie zaangażowanej społeczności dzięki dostarczaniu najwyższej jakości rozrywki przy okazji meczów hokejowych. W sezonie 2015/2016 występująca pod szyldem klubu drużyna juniorów zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski.

Średnia widzów na domowych meczach w trakcie całego sezonu wyniosła ponad 1500 osób na mecz i plasuje klub wśród liderów polskich klubów hokejowych pod tym względem. Najważniejsze mecze fazy play-off oglądał komplet 5 tysięcy widzów.

Źródło: stefczyk.info Autor: pf
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij