Świat

Ukraiński prezydent wyprowadzony z równowagi. Polityk chce wsadzić Sławomira Nowaka do więzienia?

Prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski nie kryje oburzenia z powodu fatalnego stanu infrastruktury w jego kraju. Winą obarcza ukraińską spółkę zarządzaną przez Sławomira Nowaka.

– W naszym kraju będą drogi, kiedy nie będzie głupców, tak mówią – mówi ukraiński prezydent, który jako winnego wskazuje państwowa agencję dróg Ukrawtodor  – Trzeba wsadzić do więzienia kierownictwo, które przez wiele lat pracowało i zarabiało na drogach – mówił dalej polityk, który zaznaczył, iż bardzo chciałbym poprawienia jakości dróg w zarządzanym przez niego kraju przez zbyt wysoki stopień nieufności oraz korupcji w państwowych spółkach.

Zapowiedź Zełenskiego o postawieniu władz ukraińskiej agencji przed wymiarem sprawiedliwości oznacza spore kłopoty również dla Sławomira Nowaka. Były minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie Donalda Tuska od 2016 roku pełni funkcję szefa Ukrawtodoru.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij