Świat

Francuski tygodnik o Komisji Junckera: Rzucili antypolskim granatem na pożegnanie

Berlin chce poprawy relacji z Warszawą, podobnie jak nowa szefowa KE, Ursula von der Leyen. Jednak Komisja Europejska w starym składzie rzuca na pożegnanie antypolskim granatem – pisze “Le Point”.

Francuski tygodnik, w artykule na temat manewrów politycznych Niemiec skierowanych wobec Polski podkreśla, że nasz kraj jest jednym z największych państw członkowskich UE i wciąż pozostaje dla Niemiec kluczowym partnerem gospodarczym. Dlatego też zarówno Angela Merkel, jak i Ursula von der Leyen mają sobie zdawać sprawę, iż dalsza procedura kontroli praworządności, prowadzona przeciwko Polsce, może doprowadzić do znacznego pogorszenia stosunków.

Z pewnością nowej szefowej Komisji Europejskiej nie pomógł Jean Claude-Juncker, którego kadencja w KE dobiega końca w październiku – ocenia “Le Point”. Francuski tygodnik uznaje, iż wszczęcie drugiego etapu postępowania przeciwko Polsce jest “rzuceniem antypolskiego granatu na pożegnanie”.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij