Świat

Mężczyzna, który namawiał do wdarcia się do Strefy 51, ujawnił swoją tożsamość

Mężczyzna, który namawiał do próby wdarcia się do słynnej bazy wojskowej Strefa 51 ujawnił swoją tożsamość. Twierdzi, że był to z jego strony żart, który wyrwał się spod kontroli.

Jakiś czas temu na Facebooku pojawiło się wydarzenie pod nazwą „Szturmujmy Strefę 51, Wszystkich Nas Nie Powstrzymają”. Jego twórca, w ewidentnie satyryczny sposób, namawiał do wdarcia się 20 września na teren amerykańskiej bazy wojskowej. „Zobaczmy tych kosmitów” – namawiał.

Baza Groom Lake, popularnie zwana Strefą 51, jest prowadzona przez amerykańskie lotnictwo. Wiadomo, że testowano tam wiele ściśle tajnych konstrukcji lotniczych, jak na przykład samoloty szpiegowskie U-2 i SR-71. Tajemnica jaka ją otacza – rząd USA przyznał publicznie, że istnieje dopiero w 2013 roku – sprawił, że baza stała się bohaterką wielu teorii spiskowych. Najpopularniejsza głosi, że przechowywany jest tam wrak statku kosmicznego, który w 1947 roku miał rozbić się w pobliżu miasteczka Roswell w Nowym Meksyku oraz zwłoki jego załogi.

Szturm na Strefę 51 zaczął szybko cieszyć się ogromnym zainteresowaniem i już 1,6 miliona osób deklaruje, że weźmie w nim udział. Wczoraj do sprawy odniosły się nawet Siły Powietrzne USA ostrzegając, że szturm na bazę wojskową to nie jest najmądrzejszy pomysł i może być nawet niebezpieczny dla życia.

Zainteresowanie tym wydarzeniem sprawiło, że jego twórca ujawnił w końcu swoją tożsamość. Okazał się nim mieszkaniec Kalifornii Matty Roberts. Mężczyzna twierdzi, że był to z jego strony tylko żart, który miał wypromować jego stronę internetową. Jego popularność bardzo go zaskoczyła.

Roberts twierdzi, że znakomita większość uczestników tego wydarzenia jest w pełni świadoma jego satyrycznego charakteru i wie, że nie powinno się próbować wedrzeć siłą do aktywnej bazy USAF. Boi się jednak, że z powodu popularności spotkają go teraz konsekwencje. „FBI pojawi się w moim domu i to wszystko stało się lekko straszne” – powiedział telewizji KLAS-TV z Las Vegas.

Źródło: Fox News Autor: WM
Fot. X51, CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij