Świat

Którym politykom ufają Polacy? Zaskakujący wynik sondażu

Irbis przeprowadził dla portalu Onet.pl kolejny ranking zaufania do polityków. Andrzej Duda stracił pozycję lidera.

Politykiem, któremu Polacy ufają najbardziej, okazał się premier Mateusz Morawiecki. Zaufanie do szefa rządu wyraziło 45,8% respondentów a 40% deklaruje, że mu nie ufa. Dotychczasowy lider rankingu zaufania Andrzej Duda zajął drugie miejsce, z wynikiem 44,9%/43,9%. Obaj politycy są jedynymi w tym rankingu, którym więcej osób ufa niż nie ufa.

Trzecie miejsce w rankingu zajął prezes PiS Jarosław Kaczyński z wynikiem 36,7%/47,2%. Tuż za podium znalazł się Donald Tusk. Byłemu premierowi ufa 35% respondentów a nie ufa 53,2% – najwięcej od marca zeszłego roku.

Duży spadek zaliczyła za to Beata Szydło, która z wynikiem 34,7% zajęła piąte miejsce. W zeszłomiesięcznym badaniu zajęła trzecie miejsce, awansując na nie z szóstego i osiągając najlepszy wynik od lutego 2018.

Kolejne miejsca w rankingu zajęli Zbigniew Ziobro, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz i Robert Biedroń. Politykiem, któremu Polacy ufają najmniej został już tradycyjnie Janusz Korwin-Mikke, do którego brak zaufania deklaruje aż 73,3% badanych.

Źródło: PAP, Wprost Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij