Kraj

Tusk nie stawi się na przesłuchanie komisji ds. VAT. Absencję szefa RE tłumaczy Giertych: Jest bardzo zajęty

We wtorek 16 lipca miało dojść do przesłuchania Donalda Tuska w ramach komisji ds. VAT. Wiadomo już jednak, że do tego nie dojdzie z powodu absencji byłego premiera, o czym poinformował jego pełnomocnik Roman Giertych. Zdaniem prawnika szef RE jest “bardzo zajęty”.

W imieniu PDT złożyłem wniosek o usprawiedliwienie jego jutrzejszej nieobecności na posiedzeniu Komisji ds. VAT, gdzie miało się odbyć dokończenie przesłuchania świadka. Tak jak już przed ostatnim przesłuchaniem sygnalizowałem Komisji w końcówce kadencji PDT jest b. zajęty – poinformował na Twitterze Roman Giertych.

Tusk pierwszy raz zeznawał przed komisją 17 czerwca bieżącego roku, od samego początku sugerując, iż ma ona charakter polityczny i ma ona na celu walkę z opozycją. Wówczas spierał się z przewodniczącym komisji Marcinem Horałą na temat oskarżeń, iż Komisja Europejska od wielu lat alarmowała o krytycznej sytuacji w Polsce na temat luki VAT. Były premier zaznaczył wówczas, że raport zawierał jedynie dane o luce z 2014 roku, kiedy on kończył swoją karierę na stanowisku premiera RP.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij