Kraj

Totalny chaos! Brejza podważa słowa Schetyny i zapowiada wprowadzenie… związków partnerskich

Krzysztof Brejza zapowiedział, że jeśli Koalicja Obywatelska wygra nadchodzące wybory parlamentarne, to zostaną w Polsce zalegalizowane związki partnerskie. Poseł PO tym samym podważył słowa lidera swojego ugrupowania Grzegorza Schetyny, który kilka dni temu zapewniał, iż postulat związków partnerskich nie znajdzie się programie wyborczym partii.

Oczywiście, jeśli wygramy wybory, wprowadzimy związki partnerskie – powiedział na antenie TVN24 poseł PO.

Jego słowa z pewnością zaskoczyły wielu widzów, którzy w pamięci mają słowa Grzegorza Schetyny, który nie tak dawno w rozmowie z radiową Trójką zapewnił, iż nie będzie miejsca w programie partii na postulat związany z legalizacją związków partnerskich.

Oprócz tego Brejza zapowiedział, iż w środę zostanie ogłoszony ostateczny kształt Koalicji Obywatelskiej. Na ten moment są to Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej, a także kilka mniejszych ugrupowań. Poseł zdradził także, że Schetyna najprawdopodobniej wystartuje z pozycji numer 1 w Warszawie, aby zmierzyć się z Jarosławem Kaczyńskim. Nie ukrywał także zdziwienia decyzją Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– To, że koledzy z PSL-u w ostatnich tygodniach wpadli w jakiś taki dziwny wir, też mnie trochę zaskakuje. Ponieważ pamiętam mit o Ulissesie, który nie chciał słuchać syren, żeby nie wpaść na skały. Życzyłbym kolegom, również z PSL-u, takiego zatkania uszu na jakiś czas, żeby te syreny, które z tą fałszywą nutą ściągają ich na te skały, żeby nie okazały się syrenami, które ściągną pod d’Hondta – mówił Brejza.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij