Kraj

Biedroń chce zbudować własną koalicję? “Wkrótce ogłosimy szczegóły”

Lider Wiosny Robert Biedroń poinformował, że kończy rozmowy po lewej stronie w sprawie wspólnego startu w wyborach. Nie powiedział jednak z kim rozmawiał.

„Mam dobrą wiadomość: kończymy rozmowy po lewicowej stronie o wspólnym starcie do Sejmu i Senatu” – poinformował na Twitterze – „Wkrótce ogłosimy szczegóły”.

Także Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Wiosny i szef sztabu wyborczego poinformował, że do ogłoszenia decyzji ws. koalicji może dojść już w tym tygodniu. „Pierwszy raz od wielu lat partnerzy na lewicy okazali się roztropni i wiedzą, że najważniejszy jest program i dzięki temu jest coraz łatwiej do porozumienia” – ujawnił.

Na razie jednak nie wiadomo z kim w ogóle Wiosna prowadziła te rozmowy. Lider Wiosny ujawnił na początku lipca, że prowadzi rozmowy m.in. z Lewicą Razem i z SLD – nie wiadomo jednak, czy dzisiejsze ogłoszenie odnosi się właśnie do nich. Szef SLD Włodzimierz Czarzasty zapowiadał przecież niedawno, że jego partia nie będzie prowadziła żadnych rozmów co najmniej do czwartku.

Źródło: Niezależna.pl Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij