Kraj

Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielem CDU

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę z wysoko postawionym wysłannikiem niemieckiej partii CDU; tematem rozmów była obsada unijnych stanowisk – wynika z informacji PAP uzyskanych w PiS.

O spotkaniu wspomniał sam prezes PiS podczas pikniku rodzinnego w gminie Gózd. “Przepraszam, bo się spóźniłem, a tego nie wolno robić. Ale mamy – miejmy nadzieję mały – kryzys w Unii Europejskiej i trzeba było porozmawiać z wysłannikami i dlatego nie mogłem być tutaj na czas” – mówił Kaczyński do uczestników pikniku.

Jak wynika z informacji PAP wczesnym popołudniem lider PiS spotkał się w Warszawie z wysłannikiem niemieckiego CDU.

Rozmowa – jak poinformowało źródło PAP – dotyczyła umów koalicyjnych w ramach Unii Europejskiej; chodzi o wzajemne popieranie kandydatów na najważniejsze stanowiska w Brukseli. Spotkanie było konsekwencją odrzucenia kandydatury b. premier, europoseł Beaty Szydło na stanowisko szefowej unijnej komisji ds. zatrudnienia.

W tym tygodniu w Brukseli ma się odbyć głosowanie nad kandydaturą niemieckiej szefowej MON Ursuli von der Leyen na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej.

Prawo i Sprawiedliwość rozważa ponowne wystawienie kandydatury Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji ds. zatrudnienia.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot. PAP/Piotr Polak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij