Sport

Wspaniały sukces młodej Polki. Brawo Natalia Kaczmarek!

Natalia Kaczmarek wynikiem 52,34 zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w biegu na 400 m. W Gavle (Szwecja) Polka wyprzedziła na finiszu faworytkę z Czech Ladę Vondrovą.

Kaczmarek (AZS AWF Wrocław) poprawiła swój rekord życiowy o 0,2 sekundy. Przez cały dystans była za Vondrovą, ale pokazała, że ma znakomitą wytrzymałość i na ostatnich metrach wyprzedziła rywalkę wyraźnie. Czeszka uzyskała czas 52,40. Trzecie miejsce zajęła Andrea Miklos z Rumunii – 52,66.

Złoto na 400 m pań jest trzecim triumfem Polaków podczas MME w Szwecji. W piątek tytuły mistrzowskie zdobyte dwa lata temu w Bydgoszczy obronili Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) na 100 m i Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) w pchnięciu kulą. To także piąty medal biało-czerwonych zdobyty podczas tej imprezy, bo dzień wcześniej po srebrne krążki sięgnęli także płotkarze Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) i Michał Sierocki (AZS UMCS Lublin).

Mistrzostwa w Gavle skończą się w niedzielę.

Źródło: PAP Autor: Tomasz Więcławski
Fot.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij