Kraj

“To było gigantyczne oszustwo”. Europoseł PiS ostro o podwyższeniu wieku emerytalnego

Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk w ostrych słowach skrytykował podniesienie przez PO wieku emerytalnego. Jego zdaniem było to gigantyczne oszustwo.

Rząd Donalda Tuska w maju 2012 roku podniósł wiek emerytalny z 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn do 67 lat dla wszystkich. Rząd PiSu cofnął tą decyzję nową ustawą emerytalną, przyjętą w 2016 roku. Podczas forum programowego Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna stwierdził, że podwyższenie przez PO wieku emerytalnego było błędem.

„Błąd to można popełnić wtedy, gdy zamiast u zwykłego napisze się o z kreską” – skomentował na antenie programu Gość Wiadomości słowa Schetyny Kuźmiuk – „natomiast to było gigantyczne oszustwo”.

Kuźmiuk przypomniał również, że politycy PO wielokrotnie obiecywali, że nie podniosą wieku emerytalnego. „Pan kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski w 2010 r. absolutnie zaprzeczał, że coś takiego jest przygotowywane” – przypomniał – „I po zdobyciu władzy w 2011 r. oszukano miliony Polaków, wprowadzając podwyżkę wieku emerytalnego”.

„Moim zdaniem PO nie ma kompletnie wiarygodności u Polaków” – stwierdził europoseł – „Teraz platforma może obiecać wszystko bo wiadomo, że nie będzie tego realizować”.

Do sprawy odniósł się również drugi z gości programu, Marek Sawicki z PSL. Przypomniał, że jego partia krytykowała ten ruch już niemal rok temu. „Uznaliśmy, że rzeczywiście było to niepotrzebne i nie ma dzisiaj dyskusji o powrocie do podwyższania wieku emerytalnego”.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij