Świat

“Najgorsza pedofilka w UK” wkrótce wyjdzie na wolność

Vanessa George, nazywana „najgorszą pedofilką w Wielkiej Brytanii”, wkrótce wyjdzie na wolność. Brytyjski sąd uznał, że nie stanowi już zagrożenia dla dzieci.

George pracowała w żłobku w Plymouth. Pomiędzy 2008 i 2009 rokiem poznała dzięki Facebookowi dwóch innych pedofilów – Colina Blancharda i Angelę Allen. Cała trójka stworzyła pedofilską sieć do której wkrótce dołączyły dwie kolejne kobiety, Tracy Lions i Tracy Dawber. Grupa wymieniała się zdjęciami przedstawiającymi czyny pedofilskie i według policji jej członkowie rywalizowali ze sobą o to, kto zdoła dokonać gorszego.

Wpadli w czerwcu 2009 roku kiedy Blanchard, na co dzień pracownik żłobka w Plymouth, wyjechał za granicę. Pod jego nieobecność kolega z pracy włączył jego laptopa i znalazł na nim przypadkiem zdjęcia przedstawiające molestowane dzieci, nawet niemowlaki. Od razu zgłosił to na policję, która aresztowała Blancharda po powrocie do kraju. Analiza jego skrzynki pocztowej i wiadomości w mediach społecznościowych pozwoliła namierzyć resztę grupy.

George została oskarżona o molestowanie 64 dzieci które znajdowały się pod jej opieką. Ostatecznie przyznała się do siedmiu przypadków molestowania i sześciu przypadków tworzenia i dystrybucji materiałów pedofilskich.

W połowie czerwca George złożyła podanie o wypuszczenie z więzienia gdyż odsiedziała już minimalną karę jaką nałożył na nią sąd – 7 lat. Jej podanie zostało ostatnio rozpatrzone pozytywnie i kobieta wyjdzie na wolność we wrześniu. Rada zajmująca się przedterminowymi zwolnieniami stwierdziła, że ich decyzja była oparta na tym, że po zapoznaniu się z materiałem dowodowym uznali, że kobieta nie stanowi już znaczącego zagrożenia dla innych osób.

Wypuszczenie George na wolność zszokowało Brytyjczyków. Luke Pollard, członek Izby Gmin z Plymouth poinformował, że poprosił sekretarza sprawiedliwości o jak najszybsze przyjrzenie się tej decyzji. „Zbrodnie Vanessy George przeciwko dzieciom w Plymouth nie mogą być zapomniane i bardzo ciężko jest jej przebaczyć” – powiedział mediom – „Wiem, że ja tego nie potrafię zrobić i dlatego wypuszczenie jej z więzienia to kopniak w zęby dla naszego miasta i wszystkich jej ofiar”

Źródło: Sky News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij