Publicystyka

Kiedy Rosja zwróci Polsce wrak Tupolewa? Nieprawdopodobna teoria Lecha Wałęsy w tej sprawie

Lech Wałęsa słynie w ostatnim czasie z dość niespodziewanych i zaskakujących wpisów, które publikuje na swoich profilach w mediach społecznościowych. Jednak jego ostatnia teoria na temat terminu oddania wraku Tupolewa przez Rosjan zszokowała wielu internautów.

Od dłuższego czasu były prezydent sugeruje, że partia Prawa i Sprawiedliwości jest w sojuszu z Władimirem Putinem. Dowodem tego miało być poparcie przez polski rząd przywrócenia Rosji do Rady Europy, o czym pisał na początku lipca Onet. Polskie MSZ stanowczo zaprzeczyło takiej wersji wydarzeń, publikując specjalny komunikat w tej sprawie. Dowodem miały być także wyniki głosowania, gdzie wszyscy polscy delegaci w Radzie, poza Krzysztofem Mieszkowskim, głosowali za przywróceniem Rosji prawa głosu.

Jednak oprócz domniemanego poparcia dla Rosji w przywróceniu Rosji głosu w Radzie Europy, Prawo i Sprawiedliwość mają łączyć z Putinem inne, wspólne cele oraz zażyłe relacje.

Głosowanie za przystąpieniem Rosji do Rady Europy, zgoda na import rosyjskiego węgla, spotkania Kaczyńskiego z przyjaciółmi Putina , antyunijny kurs .To wszystko powoduje ukryte poparcie Kremla dla PIS. – pisze na Twitterze Wałęsa.

Były prezydent dodał również swoją teorię na temat terminu zwrotu Tupolewa przez Rosjan. Wedle jego opinii ma to nastąpić w przypadku, “kiedy sondaże dla PiS nagle przestałyby być dla nich korzystne”.

Źródło: Twitter/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij