Kraj

W sobotę prezes PiS zaprezentuje “jedynki” na jesienne wybory parlamentarne

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentuje “jedynki” na listach wyborczych ugrupowania na jesienne wybory parlamentarne – wynika z informacji PAP w kierownictwie ugrupowania.

Z przekazanych informacji wynika, że decyzje dotyczące liderów list zapadły w mijającym tygodniu. “We wtorek odbyło się kierownictwo PiS, a dzień później spotkanie z liderami Solidarnej Polski i Porozumienia” – poinformował  jeden z polityków z kierownictwa PiS.

Dodał, że decyzje dotyczące kolejnych miejsc na listach jeszcze nie zapadły. “W przyszłym tygodniu zbierze się w tej sprawie Komitet Polityczny, ale raczej ostateczne decyzje jeszcze nie zapadną” – zaznaczył polityk z kierownictwa PiS.

Szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński mówił niedawno, że listy wyborcze zostaną przedstawione w “najszybszym możliwym terminie wynikającym z decyzji prezydenta Andrzeja Dudy”. “Właściwie te listy już są gotowe, muszą uzyskać jeszcze akceptację kierownictwa ugrupowania. Możliwe są jeszcze pewne korekty, ale będą to zapewne zmiany kosmetyczne” – podkreślił.

O pracach nad listami wyborczymi informował w połowie czerwca szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Według niego, listy miały być gotowe do końca czerwca, a za ich przygotowanie odpowiadali szefowie struktur okręgowych partii. W minionym tygodniu sprawą list zajmował się Komitet Wykonawczy PiS.

PiS tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego powołał nowy sztab wyborczy przed wyborami do Sejmu i Senatu. Szefem sztabu został były minister spraw wewnętrznych i administracji, obecnie europoseł Joachim Brudziński. Na wiceszefa sztabu powołano europosła Tomasza Porębę, który kierował kampaniami zarówno do PE, jak i wcześniej w wyborach samorządowych. Natomiast była premier, obecna europoseł Beata Szydło została szefową rady programowej sztabu wyborczego.

W połowie czerwca odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, podczas którego decyzje w sprawie powołania sztabu wyborczego zostały przedstawione parlamentarzystom. Podczas posiedzenia – jak dowiedziała się wówczas nieoficjalnie PAP – padło zapewnienie ze strony Jarosława Kaczyńskiego, że większość obecnych parlamentarzystów otrzyma miejsca na listach w wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się na jesieni.

 

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij