Kraj

Morawiecki nie stanie ponownie na czele polskiego rządu? Zaskakujące ustalenia

To nie Mateusz Morawiecki stanie na czele rządu w przypadku zdecydowanej wygranej Prawa i Sprawiedliwości – informuje “Wirtualna Polska”, cytując wypowiedź jednego z czołowych polityków partii rządzącej. Przy realizacji takiego scenariusza  premierem zostanie Jarosław Kaczyński.

– Jeśli PiS wygrałby znacząco i miałby zdecydowaną samodzielną większość, prezes stanąłby na czele rządu – twierdzi polityk w rozmowie z “WP”.

Przy takim scenariuszu Mateusz Morawiecki nie będzie mógł liczyć na ponownej objęcie stanowiska szefa polskiego rządu. Nie oznacza to, że zostanie z niego całkowicie usunięty. Przeciwnie. Morawiecki miałby zostać wicepremierem w rządzie Kaczyńskiego, odpowiadając za sprawy dotyczące finansów i gospodarki. Poza tym obecny premier reprezentowałby także Polskę na forum zagranicznym.

Zdaniem rozmówcy Wirtualnej Polskiej byłaby to realizacja niespełnionej ambicji prezesa PiS, który stanowisko premiera chciał już objąć w 2015 roku. Jednak jego najbliżsi doradcy odradzili mu takie posunięcie, zalecając wystawienie Beaty Szydło, jako kandydatki na stanowisko szefa polskiego rządu. Zdaniem polityka PiS manewr zadziałał.

W wyborach samorządowych prezes był aktywny, w wyborach do Parlamentu Europejskiego również. Sondaże wskazują, że idziemy po zwycięstwo. Nie ma powodu, dla którego, prezes nie angażowałby się w kampanię i po wyborach miałby nie stanąć na czele rządu- mówił dalej działacz partii rządzącej.

Źródło: Do Rzeczy/ WP Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij