Kraj

Relaks wśród spalin? Kuriozalny pomysł władz Warszawy

Prezydent Warszawy postanowił stworzyć dla mieszkańców miasta „strefę relaksu”. Negatywne komentarze budzi jednak jej lokalizacja.

„Warszawianki i warszawiaków oraz osoby odwiedzające stolicę w okresie wakacyjnym zapraszamy do wyjątkowej strefy relaksu na Placu Bankowym” – napisały władze Warszawy na Facebooku – „W samym centrum miasta, pod pomnikiem Juliusza Słowackiego, możecie przystanąć w codziennym pędzie oraz odpocząć w przestrzeni pełnej zieleni. Przyjemny mikroklimat zapewnią specjalnie zbudowane tężnie. Do waszej dyspozycji będą miejsca do odpoczynku, mobilna biblioteka, kawiarnia, gry i zabawy”.

Mieszkańcy Warszawy zwracają jednak uwagę na niefortunną lokalizację tej strefy. Plac Bankowy jest bowiem częścią jednej z głównych aort komunikacyjnych miasta, gdzie ruch samochodowy jest ogromny, zwłaszcza w godzinach szczytu. „To pomysł kompletnie bez sensu. Przecież obok jeżdżą samochody, jest ruch, spaliny, hałas z tramwajów” – powiedziała Super Expressowi jedna z mieszkanek Warszawy – „Kto tu będzie siedział na leżakach, gdy obok jest choćby Ogród Saski?”.

„To zobowiązanie prezydenta Rafała Trzaskowskiego z kampanii wyborczej, które jest teraz realizowane” – powiedział SE rzecznik ratusza Karol Dąbrowa – „Chcemy aby samochody były na parkingach podziemnych a to miejsce będzie docelowo terenem zielonym, gdzie można usiąść i napić się kawy”.

„Jestem jak najbardziej za strefą relaksu, ale w tym miejscu nie ma to sensu” – powiedział Polskiemu Radiu Jacek Ozdoba, warszawski radny PiS – „Formuła sadzenia sztucznej zieleni przy ruchliwej, zakorkowanej drodze jest kompromitacją”.

Strefa ma działać do 1 września. Jak informuje portalwarszawski.pl Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, powiedział Radiu Warszawa, że to tylko eksperyment. „Chcielibyśmy sprawdzić jakby wyglądał i pracował <Plac Bankowy> gdybyśmy go częściowo wyłączyli z ruchu” – powiedział.

Źródło: se.pl, polskieradio24.pl Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij