Kraj

Mężczyzna, który połamał krzyż, został uniewinniony przez sąd

Szczeciński sąd wydał wyrok w sprawie połamania brzozowego krzyża, który stał na Placu Grunwaldzkim. Mężczyzna, który go zniszczył, został uniewinniony.

Sprawa miała swój początek trzy lata temu. Tomasz L. miał interweniować w Urzędzie Miasta o usunięcie brzozowego krzyża, który postawili członkowie szczecińskich środowisk patriotycznych. Kiedy jego interwencja nie przyniosła skutku mężczyzna miał się upić i go połamać. Został złapany przez policję na gorącym uczynku.

„Chciałem uporządkować przestrzeń publiczną i wydaje mi się, że miałem do tego prawo, żeby odstawić tą konstrukcję, żeby ona nie musiała być w tym miejscu” – tłumaczył się mężczyzna przed sądem – „To nie jest żadne miejsce kultu religijnego”. Twierdził również, że krzyż połamał przypadkiem gdyż potknął się przechodząc obok niego.

Sędzia Joanna Wolniakowska uwierzyła w tłumaczenie oskarżonego. Mężczyzna został uniewinniony. „Sąd bardziej zajmował się legalnością posadowienia krzyża niż obrazą uczuć religijnych” – skomentował po rozprawie mecenas Barłomiej Sochański, oskarżyciel posiłkowy. Zapowiedział apelację od wyroku.

Źródło: Radio Szczecin Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij