Kraj

Szereg nieprawidłowości po kontroli CBA. Marszałek województwa pomorskiego z poważnymi zarzutami

Po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego prokuratura postawiła marszałkowi woj. pomorskiego sześć zarzutów za nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych – dowiedziała się PAP. Zarzuty dotyczą oświadczeń majątkowych z lat 2013-16.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP, że zarzuty postawiono we wtorek po kontroli funkcjonariuszy departamentu postępowań kontrolnych z gdańskiej delegatury CBA.

“Po wynikach kontroli, Biuro skierowało zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podania nieprawdy w złożonych oświadczeniach majątkowych” – zaznaczył Brodowski.

Kontrola trwała od połowy maja 2017 do połowy lutego 2018 r. i dotyczyła prawidłowości oraz prawdziwości oświadczeń majątkowych marszałka z lat 2013-17.

Według nieoficjalnych informacji PAP, marszałek miał nie ujawnić w oświadczeniach m.in.: zasobów pieniężnych, nieruchomości gruntowej oraz zasiadania w radzie nadzorczej fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.

Źródło: PAP Autor: ago/ mrr/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij