Kraj

Nauczyciele z wyższą pensją od września. Prezydent podpisał nowelizację Karty nauczyciela

Andrzej Duda podpisał we wtorek nowelizację Karty nauczyciela. Zgodnie z nowo przyjętą regulacją nauczyciele od września bieżącego roku mogą liczyć na podwyżki.

Zgodnie z informacją przekazaną przez kancelarię prezydenta głównym celem noweli jest wprowadzenie podwyżki płac dla nauczycieli, a także dodatkowego świadczenia dla młodych pedagogów, którzy rozpoczynają swoją pracę w edukacji. W akcie prawnym została też wskazana suma minimalnej kwoty dodatku za wychowawstwo (300 zł), skrócenie ścieżki awansu zawodowego czy też powrót do zasady oceny pracy nauczyciela, które obowiązywały przed 1 września 2018 roku.

Nowelizacja wprowadza następujące podwyżki: pensja stażysty ma wzrosnąć o 244 zł i wynieść od 1 września 2019 r. 2782 zł. Nauczyciel kontraktowy może liczyć na wynagrodzenia na poziomie 2862 zł (podwyżka o 251 zł). Pedagodzy mianowani będą zarabiali 3250 zł (wzrost o 285 zł), a dyplomowani 3817 zł (podwyżka o 334 zł). Wszystkie podane wyżej kwoty są w brutto.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij