Rozrywka

Lewacka propaganda za francuskie i samorządowe pieniądze na gdyńskim festiwalu. Nie tylko muzyką Open’er żyje

Organizowany w Gdyni festiwal Open’er, jak co roku, oprócz muzyki zaoferuje słuchaczom ogromną dawkę propagandy. Poza wysłuchaniem koncertów można wziąć udział w panelach tzw. “Open’era Obywatelskiego”, na których nie zabraknie znanych z walki z rządem polityków, działaczy i dziennikarzy. 

O tym, iż “nie ma wolności i demokracji bez wolnych mediów” rozmawiać będzie Tomasz Sekielski z Bartoszem Węglarczykiem. Oprócz nich, w prelekcjach wezmą udział Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich,Ewa Rewers z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, Agnieszka Warso-Buchanan [Prawnicy dla Ziemi] i Patrycja Wonatowska z Instytutu Pozytywnej Seksualności, Katarzyna Banasik z Grupy Edukatorów Seksualnych PONTON i… Róża Rzeplińska.

Kolejnego dnia słuchacze będą mogli posłuchać… prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która wspólnie z red. Piotrem Witwickim będzie się zastanawiała nad tym, “Czy polityka jest kobietą?”.

Propagandową agitację na gdyńskim festiwalu podsumował celnie Rafał Otoka Frąckiewicz, który napisał na Twitterze: – Robi się drugi Woodstock – zauważył publicysta. Warto jednak dodać, że festiwal Open’er jest sponsorowany przez polski oddział Orange, którego właścicielem są Francuzi i gdyńskich podatników, którzy co roku dokładają do festiwalu ponad 4 miliony złotych.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij